Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym - podsumowanie roku szkolnego 2021/2022.

Bank Spółdzielczy w Siedlcu w ramach swojej działalności współpracuje z 10 Szkołami Podstawowymi poprzez organizację Szkolnych Kas Oszczędności, których podstawowym celem jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży, kształtowanie dobrych nawyków: systematyczności, oszczędzania i rozważnego wydawania pieniędzy.

Otrzymana książeczka SKO to pierwsze minikonto, na które dziecko odkłada swoje kieszonkowe. Bank umożliwia młodzieży samodzielne zarządzanie swoimi pieniędzmi w ramach oferowanego PAKIETU JUNIOR.

Opiekunowie SKO organizowali imprezy propagujące ideę oszczędzania wśród dzieci i młodzieży. Były to głównie konkursy plastyczne, wystawy, gazetki szkolne, zbiórki na cele charytatywne itp.    W roku szkolnym 2021/2022 SKO brały udział w konkursie „SKO w SGB”, w którym wygrać można ciekawe nagrody w postaci bonów upominkowych dla szkół i opiekunów oraz nagrody rzeczowe.

Corocznie przedstawiciele Banku uczestniczą w pasowaniu uczniów klas pierwszych oraz przyjęciu ich do grona członków Szkolnej Kasy Oszczędności.

Bank Spółdzielczy w Siedlcu dla najaktywniejszych SKO oraz opiekunów w roku szkolnym 2021/2022 ufundował nagrody.

W grupie szkół 1-8 pierwsze trzy miejsca uzyskały SKO w: Kargowej, Tuchorzy i Wroniawach, a w grupie szkół 1-3 SKO w Adamowie i Starej Dąbrowie.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy słonecznych wakacji!

 

sko3

© 2014-2021 Bank Spółdzielczy w Siedlcu