Święto Spółdzielczości Bankowej jest inicjatywą środowisk banków spółdzielczych z całej Polski, która jest kontynuowana od 1997 roku.

Jego celem jest upowszechnianie modelu biznesowego oraz społecznego spółdzielczości bankowej i jego roli w lokalnych środowiskach, promowanie wartości spółdzielczych, a także popularyzowanie wiedzy o spółdzielczej formie prowadzenia działalności bankowej. Więcej informacji na www.kzbs.pl

Zaangażowanie w życie społeczności lokalnych, pomoc i edukacja ekonomiczna oraz społeczna odpowiedzialność banków spółdzielczych – to tematy przewodnie tegorocznej edycji Święta Spółdzielczości Bankowej, wydarzenia organizowanego przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych pod hasłem „Czerwiec z Bankiem Spółdzielczym”.

czerwiec bankiem spoldzielczym

 

 W ramach czwartego tygodnia „Czerwca z Bankiem Spółdzielczym” zachęcamy zapoznania się z materiałami. „Bezpieczeństwo Twoich danych w sieci i ochrona przed wyłudzeniami”

Wzmożona aktywność w internecie to także więcej okazji dla cyberprzestępców, którzy mogą wykraść Twoje dane i wykorzystać je do wyłudzenia kredytu czy zakupów na Twoje konto.

Czy wiesz, że aż 51% Polaków nie zna żadnych usług, które pomagają chronić dane osobowe? Ty także znajdujesz się w tej grupie? Nie daj się zaskoczyć!

Poznaj Alerty BIK – usługę, która poinformuje Cię o próbie wykorzystania skradzionych danych do wyłudzenia kredytu. Jeszcze się wahasz? Skorzystaj z naszej specjalnej oferty, w ramach której otrzymasz Alerty BIK na trzy miesiące, za zero złotych!

Sprawdź szczegóły: https://linkd.pl/4ekm

 

Malware to złośliwe oprogramowanie oprogramowaniem, zainstalowane w celu uzyskania dostępu do komputera bądź urządzenia mobilnego bez wiedzy jego użytkownika. Instalacja malware służy najczęściej pozyskaniu danych osobowych lub haseł do bankowości elektronicznej, co może następnie prowadzić do kradzieży pieniędzy z konta.

Jak unikać zagrożenia?

  • używać programów antywirusowych, programów antymalware’owych, filtrów antyspamowych,
  • nie otwierać załączników z e-maili nadesłanych z nieznanych adresów,
  • zawsze instalować tylko oryginalne oprogramowanie, pochodzące z legalnego źródła,
  • jeśli mamy podejrzenie, że komputer nie działa jak dotychczas, lepiej nie korzystać na nim z bankowości elektronicznej.

Pharming to rodzaj oszustwa polegający na tym, że odwiedzający prawdziwą stronę banku są przekierowywani na podszywające się pod nią strony. Zanim jednak nastąpi faktyczne przekierowanie, przestępcy różnymi metodami instalują złośliwe oprogramowanie na komputerze lub urządzeniach z nim powiązanych np. routerze. To właśnie ten wirus przekierowuje ze strony, z której chcemy skorzystać np. strony banku na fałszywą stronę, która imituję tą, którą chcieliśmy otworzyć.

Jak unikać zagrożenia?

  • zawsze zwracać uwagę na adres strony internetowej, na której wprowadzane jakiekolwiek dane,
  • sprawdzić czy przed adresem jest skrót https oraz prawidłowa nazwa organizacji, która jest właścicielem strony, w szczególności zwracając uwagę na literówki w nazwie lub dodatkowe rozszerzenia,
  • unikać podejrzanych stron i nigdy nie klikać w linki w e-mailach od osób, których nie znamy.
  • instalować oprogramowanie antywirusowe w swoim komputerze.

W ramach czwartego tygodnia czerwca z bankiem spółdzielczym polecamy nagranie wideo na temat cyberbezpieczeństwa

Odc. 1 Bądź cyberbezpieczny zawsze: Odc. 1 - Cyberbezpieczeństwo zaczyna się w domu

.be">Cyberbezpieczeństwo zaczyna się w domu

Odc. 2 Bądź cyberbezpieczny zawsze: Odc. 2 - Cyberbezpieczeństwo w miejscu pracy

Źródło: Warszawski Instytut Bankowości

 

Polityka cookies

© 2014-2017 Bank Spółdzielczy w Siedlcu